Dr. Öğr. Üyesi Demet Gülaldı

Çocuk Gelişimi Uzmanı, Gelişim Psikoloğu

Eğitim Geçmişi

Hacettepe Ünivesitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünde lisansını tamamladıktan sonra, Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde Gelişim Psikolojisi programında yüksek lisans ve doktora derecelerini almıştır.

2006-2008 yılları arasında Fulbright Humphrey Fellowship programı ile Amerika Birleşik Devletlerinde Penn State Universitesi’nde Erken Çocukluk Özel Eğitim ve Erken Müdahale Programı'nı başarıyla tamamlamıştır. Penn State Autism Research Center Applied Behaviour Analysis - Uygulamalı Davranış Analizi- kursunu bitirmiştir.

Uzmanlik alanları Serebral Palsi, Otizm, Kortikal Görme Bozukluğu alanlarında  erken müdahale programları, gelişimsel değerlendirme  ve aile danışmanlığıdır.

Doktora sürecinden bu yana; Serebral Palsili çocuk ve anneleri arasındaki bağlanma ilişkisini çalışmaktadır. Leiden Üniversitesi (Video-feedback Intervention to promote Positive Parenting and Sensitive Discipline) VIPP-SD - Bağlanma temelli video geribildirimli olumlu ebeveyn destek programı uygulayıcısıdır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi ve Okan Üniversitesi bünyesinde Çocuk Gelişimi alanında lisans, yüksek lisans programlarında uzmanlık alanı doğrultusunda doktor öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. 

Üye Olduğu Sivil Toplum Kuruluşları

Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri Derneği, Başkan Yardımcısı

Sosyal Hizmet Alanında Çalışanlar Derneği, Yönetim Kurulu Başkanı

Uluslararası Dostluk Derneği (Council of International Fellowship- CIF),  Yönetim Kurulu Üyesi